Skuteczne zarządzanie środowiskiem ActiveDirectory

Użytkownicy, komputer i zasoby sieciowe – to elementy, które dziś składają się na większość firm. Wielkość przedsiębiorstwa warunkuje liczbę użytkowników firmowej sieci do administrowania. Na co warto zwrócić uwagę? Na narzędzia z pakietu ManageEngine, które w prostszy i przyjemniejszy sposób pozwolą zarządzać środowiskiem firmowym z jednego miejsca.

 

data security

Szczególnie ważnym obszarem jest upraszczanie administracji środowiskiem AD, czyli Active Directory, które jest narzędziem pomagającym usprawniać zarządzanie relacjami między pracownikami, sieciami, informacjami oraz urządzeniami w tych sieciach. W naszej ofercie mamy wiele dodatkowych produktów, które pomagają w różnych obszarach zarządzania AD

Jednym ze wspomnianych produktów jest AdManager, dzięki któremu organizacja i kontrola poszczególnych elementów staje się znacznie bardziej uproszczona. Główną funkcjonalnością jest możliwość zbiorowego zarządzania użytkownikami AD, ich hasłami oraz uprawnieniami serwerów plików. Warto wspomnieć, że program pozwala na generowanie natychmiastowych raportów. Narzędzie oferuje też możliwość tworzenia alertów e-mail i SMS o wszelkich zmianach, dzięki czemu administrator może być na bieżąco informowany o zdarzeniach w firmowym środowisku AD.

 

admanager

 

Innym, niezwykle przydatnym produktem, który minimalizuje krytyczne zgłoszenia związane z hasłami, jest AdSelfService. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie to otwiera drzwi do samoobsługowych funkcji. To dzięki niemu zyskujemy między innymi dostęp do czynności takich jak samodzielne resetowanie hasła, zarządzanie odblokowaniem konta czy jednokrotne logowanie przemysłowe. Synchronizacja haseł i dwuetapowe uwierzytelnianie logowania to kolejne z jego opcji, których efektem jest widoczna redukcja obciążenia i czasu zużywanego przez pomoc techniczną.

 

 

ADAudit to kolejne z narzędzi, którego rola w zakresie działań w środowisku AD, ze względu na bezpieczeństwo jest bardzo istotna. Narzędzie pozwala w czasie rzeczywistym monitorować i audytować zachodzące zmiany w stacjach roboczych, serwerach członkowskich, serwerach plików, jak również macierzach dyskowych, pozwalając na błyskawiczną reakcję podczas możliwych zagrożeń. Ważnym aspektem jest również tworzenie raportów graficznych, które w przejrzysty sposób pokazują dokonane działania.

 

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym produktem usprawniającym i dbającym o bezpieczeństwo jest narzędzie DataSecurity, które zapobiega wyciekom danych oraz reaguje na wszelkie incydenty związane z plikami, a także przeciwdziała oprogramowaniu ransomware. Produkt monitoruje i informuje na bieżąco o wszystkich dostępach do plików i ich modyfikacjach wykonanych w środowisku serwera plików.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat skutecznego zarządzania środowiskiem AD lub chciałbyś uzyskać 30-dniowego POCa, nie zwlekaj dłużej i napisz do nas już dziś!

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym pracownikiem:

Hubert Żurowski519 824 234.  

Lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego: