Nowy kontrakt: PLC wygrało kontrakt na budowę metroklastra dla systemów HP Unix i baz Oracle

PLC Doradztwo Informatyczne rozpoczęło projekt budowy klastra rozległego HP UX (metrocluster). Rozwiązanie to ma wesprzeć działalność zakładów produkcyjnych w Europie i Azji jednej z międzynarodowych firm z branży meblarskiej. Produkcja tych zakładów sterowana jest przez system SAP znajdujący się w Polsce. Celem projektu jest zminimalizowanie przestojów na produkcji poprzez wdrożenie mechanizmów automatyzujących uruchomienie systemu SAP oraz kopii bazy danych Oracle w drugiej serwerowni.

Oferowane rozwiązanie zapewni pełną automatyzację przełączania i replikacji systemu SAP. Klaster HP-UX będzie zbudowany w oparciu o dwa serwery HPE RX2880 i dwie macierze HPE 3PAR znajdujące się w różnych serwerowniach. Klaster opiera się o sprzętową replikację macierzy HPE 3PAR oraz oprogramowanie HPE Service Gurad for HP-UX.

W przyszłości rozwiązanie to pozwoli – bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów – zbudować klaster maszyn VMware vSphere (Vmware Metro Storage Cluster) i Microsoft Windows Server (Microsoft Windows Failover Cluster). Ponadto klient będzie mógł zbudować analogiczne rozwiązanie gdy przejdzie na system SAP HANA.